Pr. Eftimie Mitra / Captură foto: FB.com
Să ai o opinie sau o interpretare diferită de a Bisericii, e de înțeles și acceptat, dar să aduci calomnii, să înjosești, să minți etc… este de neîngăduit.
Nu avem nimic cu credința altuia, dar atunci când se aduc astfel de insulte la adresa Bisericii trebuie să lămurim lucrurile.
Smerenia se aplică atunci când e denigrată o persoană, dar nu în cazul denigrării credinței. Uite așa, dacă e cazul, mai lăsăm de o parte smerenia căci unele lucruri trebuiesc lămurite.